top of page

Google Remarketing Nedir?


Google Remarketing Nedir?


Google Remarketing Nedir?


Google Remarketing, kullanıcıların bir website'i ziyaret ettiklerinde, belirlenmiş bir hedef kitleye özel reklam gösterimi yapılmasını sağlayan bir reklamcılık teknolojisidir. Bu sayede internet reklamcılığındaki başarısız olan çoğu reklam, kullanıcılara belirli reklamları yeniden göstererek satışları artırabilir ve marka farkındalığı oluşturabilir.Yeniden Pazarlama Nedir?

 • Ziyaretçileri Takip Etmek Web sitesi ziyaretçileri tanımlayarak, ziyaretçilerin web sitenizden ayrılmaları durumunda, ne kadar süreyle web sitenize geri dönmediklerini tespit edebilirsiniz ve onlara yeniden görüntülenecek reklamları hazırlayabilirsiniz.

 • Tanımlı Kitle Oluşturma Remarketing kampanyalarınızı daha verimli hale getirmek için; belirli bir zaman dilimi boyunca web sitenizi ziyaret eden kullanıcıları, belirlediğiniz kriterler doğrultusunda tanımlı kitlelere dahil edebilirsiniz. Bu sayede özelleştirilmiş reklamlarla kullanıcıların ilgilerine daha uygun ürünler gösterebilirsiniz.

 • Farkındalığın Artırılması Remarketing müşterilerinizi önceden hedeflenmiş bir gruba yeniden hedeflemek için kullanılabilir. Bu sayede kullanıcıların dikkatini yeniden çekerek hedeflerinizi daha etkili bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.Nasıl Çalışır?


Cookie Yerleştirme

Web sitenizi ziyaret eden bir kullanıcı, reklama tıklayarak veya yalnızca gezinti yaptığında, reklam hedefleme amaçlı bir cookie yerleştirir.

Remarketing Listesi Oluşturma

Belirlediğiniz kriterlere göre bir listeye, web sitenizdeki ziyaretçileri dahil edebilirsiniz.

Reklam Gösterimi

Tanımlı kitlelere, belirli bir süre içinde yeniden görüntülenecek reklamlar hazırlayın ve reklamlarınızın her birinin etkisini ölçmek için gerekli analizleri yapın.Faydaları Nelerdir?Daha Yüksek Dönüşümler


Daha Fazla Sitenin Hatırlanması

 • Daha Yüksek Dönüşümler

 • Daha Fazla Sitenin Hatırlanması

Tanımlı hedef kitleler temas oranını artırır ve daha yüksek bir dönüşüm oranı sağlar.

Remarketing sayesinde, kullanıcıların sitenizde uzun süre kalmasına ve sitenizi ziyarette tekrar etkileşim kurmalarına yardımcı olursunuz.Daha Özelleştirilmiş Reklamlar

 • Daha Özelleştirilmiş Reklamlar

Remarketing, sahip olduğunuz verileri kullanarak reklamlarınızı optimize etmenizi ve pazarlama stratejinizi en doğru şekilde uygulamanızı sağlar.Google Remarketing'i Nasıl Kullanabilirim?


 • AdWords Hesabı Oluşturma Google AdWords aracılığıyla yeni bir reklam kampanyası başlatın ve ihtiyacınıza uygun reklam türünü seçin. İlgili reklam formatını seçerek listenizi oluşturabilirsiniz.

 • Tanımlı Kitleler Oluşturma Web sitenize ziyaret eden kullanıcıları, site davranışlarına göre tanımlanan kullanıcı kitlelerine dahil etmek için özelleştirilmiş bir kod parçacığı yerleştirin.

 • Reklam Yaratmak Yaratıcılığınızı kullanarak, her bir reklam grubu için uygun olan reklamları hazırlayın. Grafiği, logo ve yazıları uygun şekilde seçerek, kullanıcıların reklamlara tıklama oranını yüksek tutun.

 • Analiz ve Optimizasyon Reklamlarınızın performansını diğer reklam formatlarının yanı sıra, yeniden pazarlama kampanyalarıyla karşılaştırın ve reklamlarınızın başarı oranlarını analiz edin.İpuçları ve Stratejiler

 • İlgi Alanları Kullanıcının ziyaret ettiği sayfaları ve siteleri inceleyin ve ilgi alanlarını tespit edin. Belirli bir ürünle ilgilenen bir kullanıcıya daha ilgi çekici reklamlar göstererek satışları artırabilirsiniz.

 • Ayağa Kalkma Teklifleri (Call-to-action) Bir ayağa kalkma teklifi; kullanıcıların hızlı bir şekilde işe yaramayan reklamları tıklamasını engelleyebilir ve genellikle daha yüksek dönüşüm oranlarına neden olabilir.

 • Kendi Listenizi Oluşturun Mevcut müşterilerinize veya bunlarla ilişkide olan kişilere özel kampanyalar oluşturabilirsiniz. Bu sayede kullanıcıların özel bir fırsatla karşılaşması, onları sadık bir müşteri haline getirebilir.Neden Google Remarketing Kullanmalıyım?


 • Satışları Artırır Remarketing, ziyaretçilerinizin web sitenize geri dönmesini sağlayarak, tam olarak ne aradıklarını bulduklarında ürünleriniz satın almalarını kolaylaştırır.

 • Marka Farkındalığı Remarketing aracılığıyla, hedef kitlenizin marka farkındalığını artırabilirsiniz. Bu sayede olanaklarınızdaki fırsatları kullanarak hedef kitleniz üzerinde büyük bir etki yaratabilirsiniz.

 • Tercih Edilme Oranını Artırır Remarketing, kullanıcıların özellikle aradıkları bir ürünle ilgili daha önce bir etkileşimde bulunduğu için, satın alma kararlarını pozitif yönde etkiler.4 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page