top of page

Video Pazarlama İstatistikleri


Video Pazarlama İstatistikleri

Video Pazarlama İstatistikleri


Video pazarlama, hedef kitlenize ulaşmanın ve marka bilinci oluşturmanın yüksek bir etkili yoludur. Bu sayfada, neden video pazarlamasının bu kadar önemli olduğunu, hangi stratejilerin çekici ve başarılı olduğunu ve en iyi uygulamaları öğreneceksiniz.Video Pazarlama Nedir?

 • Video İçerikleri Web siteleri, sosyal medya, bloglar veya YouTube gibi kanallar aracılığıyla gösterilen herhangi bir videodur. Potansiyel müşterilerinizi etkilemek ve cezbetmek için kullanılır.

 • Hedef Indoor Genellikle bir ürün veya hizmeti tanıtmak, satmak ya da sadece bir mesajı hedef kitleye iletmek amacıyla oluşturulur. Video çekme, çekimi kurgulama, seslendirme gibi pek çok detay vardır.

 • Görsel Pencere Video size, ürününüze, hizmetinize ve markanıza dikkat çekmenin ve orijinalliğini göstermenin bir yoludur. Uygun şekilde hazırlandığında markanızın değerini ve kimliğini arttırabilir.Video Pazarlamasının Önemi

 • Etkileşim Yüksekliği Video, diğer içerik türlerine göre daha fazla etkileşim yaratır. Kullanıcılar videolara bir göz atarlar ve marka mesajınızı iletmekte daha fazla ilgi duyabilirler.

 • Kitlelerine Erişim Video pazarlama, sosyal medya platformlarında hızla genişlemekte olan bir trend. Facebook, Instagram ve YouTube gibi kanallar aracılığıyla milyonlarca kişiye ulaşabilirsiniz.

 • Marka Bilinci İzleyiciler markanızı ve onun değerini tanırlar. Kolayca hatırlanabilen ve yaratıcı bir video, potansiyel müşterilerinizin güvenini kazanmanıza yardımcı olabilir.Video Pazarlama İstatistikleri


74%


92%

 • 74%

 • 92%

Dünya çapında profesyonel pazarlamacıların 2023 yılında video pazarlamasının başarısını arttırdığını düşünüyor.

Mobil kullanıcılar daha fazla video izlemektedir.80%

 • 80%

​Tüketicilerin genellikle bir markadan bir ürünü satın alma konusunda daha fazla olumlu hissetmelerinin nedeni, daha önce o markadan bir video izlemiş olmalarıdır.Video Pazarlama Kullanım Oranları

 • Sosyal Medyada Birçok marka, video trendi nedeniyle sosyal medya platformlarında videolara ağırlık veriyor. Instagram, Facebook, TikTok, YouTube ve LinkedIn, bu stratejilerin en popüler platformlarıdır.

 • İş Toplantıları Markalar iş hedefleri, planları, kârlılık oranları, verimlilik ve finansal sonuçları gibi konularda bilgilendirici ve eğitici videolar hazırlayarak, çalışanları şirket hedefleri ve yenilikleri hakkında bilgilendirebilir.

 • Açılış Sayfasında Açılış sayfaları, en sıklıkla ziyaret edilen sayfalardan biridir. Bu sayfada, web siteniz hakkında kısa bir video koymak, kullanıcılara siteniz hakkında hızlı bir fikir verecektir.Video Pazarlama Stratejileri


Sosyal Medya Reklamları

Bu strateji, video klip altyapılı reklamlar aracılığıyla sitenizi tanıtabilir, trafik oluşturabilir, dönüşümleri arttırabilir ve hedef kitlenize satış yapabilirsiniz

Etkinlik Video Paylaşımları

Bu yöntem, firmanızın ürün ve hizmetlerini tanıtmak için seminer ve etkinliklerden video çekmek suretiyle pazarlama yapabilmenizi sağlar.

Tutoriallar ve Nasıl Yapılır Videoları

Belirli bir ürün veya hizmet ile ilgili detaylı bilgi veren, ayrıca uygulama ile ilgili örnekler, danışmanlık hizmetleri ve ürün faydaları hakkında bilgi paylaşabilen videolardır.

Mikro Videolar

Video pazarlamasına özellikle alışkın olan bir kitleniz varsa, kısa süreli videolar hazırlayarak hedef kitlenize kısa mesajlar iletebilirsiniz.En Başarılı Video Pazarlama Kampanyaları


Old Spice


Dollar Shave Club

 • ​Old Spice

 • Dollar Shave Club

“Man Your Man Could Smell Like” isimli viral kampanya, viral reklam anlamında başarılı bir örnek. Old Spice’ın erkek deodorantı için yaptığı bu kampanya, internette büyük ses getirdi.

Dollar Shave Club, komedyen Michael Dubin ile birlikte hazırladığı videolarla tüketiciyi eğlendirirken aynı zamanda nasıl bir tıraş bıçağı servisi sunduğunu anlattı.Tesla

 • Tesla

Tesla, çevreyi koruma misyonunu hayatımıza yerleştiren bir şirket. Test sürüşü yapılabilmesini sağlaması müşteri dostu bir hareket oldu.Video Pazarlama İçin En İyi Uygulamalar

 • Kısa ve Öz Videolarınızın kısa ve öz olması, izleyicilerin ilgisini çeken ve izlemelerini sağlayan bir stratejidir. Çok fazla detayın bulunmaması, izleyicileri sıkmaz ve hızlıca odaklanmalarını sağlar.

 • Sosyal Medya Platformlarına Dikkat Edin Her sosyal medya platformu, farklı bir video tarzı ve biçimi gerektirir. Teknik ayrıntılar, videonuzu platforma göre optimize etmeniz gerektiğini gösterir.

 • Videolarınızı Pazarlama Stratejinizin Bir Parçası Yapın Videolarınız pazarlama stratejinizin ayrılmaz bir parçası olmalıdır. Faydalarını doğru bir şekilde anlatarak yeterince dikkat çekebilirsiniz.Video Pazarlama: Senin için Doğru Yol mu?

Video pazarlama, birçok şirket için bir güncelleme sağlamakta. Siz de bu trende katılmak istiyorsanız, öncelikli olarak neden video pazarlama istediğinizi ve hedeflerinizi belirlemelisiniz. Bunu yaptıktan sonra, uygun bir pazarlama stratejisi oluşturabilir ve hedef kitlenize yönelik video tanıtımlar yapıp, markanızın bilinirliğini arttırabilirsiniz.

2 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page