top of page

Yandex Konum Eklemek


Yandex Konum Eklemek

Yandex Konum Eklemek

Yandex konum eklemek, işletmeninizi internet ortamında daha görünür hale getirmenin kolay bir yoludur. Bu sayede müşterileriniz, işletmenizin konumunu rahatlıkla bulabilir ve size daha kolay ulaşabilirler. Konum hizmetleri, hem işletmeniz için güvence sağlar hem de müşterilerinizin işletmenizi bulmasını kolaylaştırır.


Neden Yandex Konum Eklemek Önemlidir?

Yandex konum eklemek, işletmenizin müşteriler tarafından kolaylıkla bulunmasını sağlar. İnternette kullanıcıların yapılan aramaları daha yerel sonuçlarla sınırlaması nedeniyle, işletmenizin konum bilgisi doğru şekilde sunulduğunda, müşteri erişimi süreci kolaylaşır.

 • Hizmetlerinizi Hedef Kitlenize Sunar İşletmenizin konumunu doğru şekilde kaydetmek, aramalarda hedef kitlenize kolay ulaşabilmeniz anlamına gelir.

 • Rekabet Avantajı Sağlar İşletmenizin yerini doğru şekilde kaydettirmek, arama motorlarındaki sıralamanızı etkileyebilir. Bu da rekabet açısından avantaj sağlar.

 • İşletmenizin Görünürlüğünü Arttırır İnternet ortamındaki işletmenizin görünürlüğü, müşterilerin sizi kolaylıkla bulabilmesi açısından büyük önem taşır. Doğru konum ekleme, işletmenizin daha fazla müşteri tarafından görülmesine yardımcı olur.


Yandex Konum Eklemek Nasıl Yapılır?

Yandex konum ekleme işlemi oldukça kolaydır ve iki yöntem ile yapılabilir. Bunlar;

 • Konum Ekleme Yöntemi 1: URL'ye "Konum Ekle" Etiketi Eklemek Bu yöntem, işletmenizin web sayfasındaki adres etiketlerinde küçük bir değişiklik yapmayı gerektirir. Daha sonra, siteniz Google Haritalar veya Yandex Haritalar'da listelenir.

 • Konum Ekleme Yöntemi 2: Schema.org JSON-LD Kullanarak Konum Eklemek Bu yöntem, işletmenizin web sayfasını güncellemenizi gerektirir. Schema.org işaretleri kullanılarak sayfa içeriğine işaretlere ekler. Yandex Haritalar, tarayıcınızda web sayfanızı görüntülediğinde konumunuzu otomatik olarak ekler.


Konum Ekleme Yöntemi 1: URL'ye "Konum Ekle" Etiketi Eklemek

Bu yöntem, Google Haritalar veya Yandex Haritalar'da adresler listelenir. Adresiniz, yalnızca web sitenizde işaret edilirse, arama motorları tarafından bulunmanız zorlaşabilir.

 • Google Haritalar kullanıcıları için istediğiniz noktanın üstüne sağ tıklayın.

 • "Buraya Yer İşareti Ekle" yi seçin.

 • Yer işareti kutusu açılacak. Adresi değiştirmek için yüklenmiş olanı düzenleyin

 • Adresi değiştirdikten sonra, Yer İşaretini daha fazla seçenek için yeniden adlandırın.

 • Yeni Konum Ekle düğmesine tıklayın, Yandex Haritalar açılacaktır.


Konum Ekleme Yöntemi 2: Schema.org JSON-LD Kullanarak Konum Eklemek

Bu yöntem, işletmenizin web sayfasını güncellemenizi gerektirir. Bu sayede, arama motorları doğru şekilde eşleştirebilir ve konumunuzu otomatik olarak ekleyebilir.

 • Json-ld Schema Oluşturma Web sayfasında schema.org işaretlerinin bir JSONObject'sini içerecek şekilde bir kod bloku oluşturun. Bu JSON-LD küçük bir blok, aşağıdakine benzer olmalıdır.

 • Yandex API Kullanımı Yandex Harita API kullanımı oldukça kolaydır, Yandex Konum Ekleme API si size adresinizi hızlı bir şekilde eklemenizi sağlar.


Konum Ekleme için UYGULAMA - Yandex Harita API

Yandex Harita API' sini kullanarak, işletmenizin Yandex Haritalar'da listelenmesini sağlayabilirsiniz. İşletmeniz için doğru konumu eklemek için web sayfanızda ufak bir kod bloğu oluşturun.

 • Kullanılabilir Formatlar API'lerimiz birçok farklı formatla çalışır. Örneğin, HTTP istekleri, SOAP, REST, JSON veya XML.

 • Nasıl Kullanılır? API kullanmak için, birkaç adımı izleyerek kullanıcı hesabı oluşturmanız gerekir. Kullanıcı adı ve şifre ile API aracılığıyla verilerinizi veya konumlarınızı anında erişebilirsiniz.


Konum Eklemede Karşılaşılan Sorunlar Ve Nasıl Düzeltilir?

Konum ekleme ile ilgili bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Ancak çözümleri oldukça basittir. İşte başa çıkabileceğiniz birkaç sorun ve çözüm yolları:

 • Yandex Haritalar adresinizi doğru şekilde alamıyorsa, adresinizi açmak için servisler kullanabilirsiniz.

 • Adresinizi konumlandıramazsanız, farklı bir adres girerek deneyin.

 • Adresiniz doğru yerde olmasına rağmen, Yandex Haritalar adresinizi doğru etiketlemedi, tekrar denemelisiniz.

 • Adresinizi ekledikten sonra hala görünmüyorsa, haritayı temizleyip tekrar ekleyin.


Yandex Konum Eklemek İşinize Nasıl Fark Yaratabilir?

Eko sistemimizde Yandex Konum Ekleme, işinize katkı sağlayabilir. Doğru adres bilgileri sayesinde müşterilerin sizi daha rahat ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu, işletmenizin müşteri kitlesini artırarak, daha fazla satış yapmanızı sağlayabilir. Yandex, müşterilerinizin haritada konumunuzu kolaylıkla bulmasını sağlar.


Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page