Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya planlaması

2.000₺

*Aylık ücret (3 ay süreli)

Sosyal medya hedef kitle
 • Sosyal medya hesap kurulumu

 • Tüm platformlar entegreleme

 • Ürün/Hizmet fotoğraf çekimleri

 • Ürün/Hizmet video çekimleri

 • Photoshop uygulaması

 • Video editleme

 • Profil, kapak tasarımları

 • Post tasarımları

 • Story tasarımları

 • Kampanya tasarımları

 • Özel gün tasarımları

 • Optimizasyon

 • Aylık analiz  

 • Sektörel hashtag çalışması

 • İçerik geliştirme

 • Google ads desteği

 • Aylık raporlama

 • Reklam hesabı kurulum

 • Reklam çalışmaları

 • Hedef kitle belirleme

 • Video içerik oluşturma

 • Organik takipçi artırma

 • Rakip analizi

 • Google maps kaydı

 • Google business kaydı

 • 7/24 Destek

 • %100 Müşteri Memnuniyeti

Sosyal medya hedef kitlenize ulaşmanızı sağlayacak.

Sosyal Medya Yönetimi nedir?

istanbul dijital reklam ajansı
 • Başlıca sosyal medya platformları olan; Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, Pinterest ve YouTube gibi platformlarda hesapların oluşturulması. Hesaplar varsa fotoğraf, grafik, infografik ve yayınlarla markaların çevrimiçi varlığını sürdürmesi adına içerik planı ve takvimlerinin oluşturularak paylaşımların yapılması,

 • Sosyal medya hesaplarına ve web sitesine daha fazla katılım sağlanması,

 • Dijital pazarlama stratejileri oluşturulması,

 • Dijital pazarlama reklam kurgusu, reklam içeriği ve reklam süreci yönetiminin yapılması

Markalaşma

Markalaşma, Sosyal Medya Yönetimi paketlerimiz ile işletmenize değer katıyoruz. Tüm sosyal medya platformlarında profil ve Google Business ayarları ile markanızı dijitale taşıyoruz. Google Maps ve Türkiye firma kayıtları ile rakiplerinizin önüne geçin.

markalaşma

Markanıza en uygun sosyal medya planlamalarını yapıyor ve hedef kitlenize özel stratejilerle dijital gücünüzü artırıyoruz. Instagram, Facebook, Twitter ve LinkedIn reklamları ile potansiyel müşterilerinize en etkili şekilde ulaşmanızı sağlıyoruz.

Kreatif Tasarımlar

Markanız için dikkat çekici, kolay hatırlanan ve benzersiz kreatif tasarımlar yaparak fark yaratıyoruz. Hazırlanan bu içerikleri reklam bütçeniz doğrultusunda yönetiyoruz. Ay içerisinde yaptığımız bütün çalışmaların sonucunu size raporluyoruz.

İçerik Planlaması

Kampanya kurguları, etkileşim gönderileri ve hikaye içerikleriyle paylaşımlarınızı planlıyoruz. Sosyal medya platformlarında markanızın büyümesi için ihtiyaçları tespit ediyor, hedef kitlenize göre iyileştirmeler ve yenilikler yaparak organik büyüme sağlıyoruz.

Marka Bilinirliği

Zeymedya Sosyal Medya Ajansı ile web sitelerine daha fazla trafik çekebilir, daha geniş kitlelere ulaşabilir, marka bilinirliğini artırabilir, marka sadakati yaratabilir, en önemlisi bunları verisel olarak değerlendirebilirsiniz.

Raporlama & A/B Testing

Reklamlarınızın performansını AB testing yöntemi ile artırıyoruz. Tasarım, hedef kitle, bütçe optimizasyonları gibi alanlarda testler yaparak en iyi performansı veren reklamları tespit ediyor ve geliştiriyoruz.

Facebook ve Instagram

Facebook ve Instagram Reklamcılığı ile gönderilerinizi ve hikayelerinizi hedeflediğiniz kitleye gösteriyor, dönüşümlerinizi optimize ediyoruz.

Tüm Mecralar

Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, Pinterest, YouTube, Tiktok, Telegram ve WhatsApp Business ve diğerleri. Zeymedya Sosyal Medya Ajansı ile tüm sosyal medya platformlarını profesyonel olarak yönetin.

Sosyal Medyada Markalaşın

Sosyal medyanın potansiyelini fark ettiniz ama nerden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? İşletmenizin sosyal medyadaki durumu size memnun etmiyor mu? İçeriklerinizin etkileşim oranı yüksek ama satışlarınız hala aynı mı? Sosyal medya kanallarınız marka bilinirliğinize katkı sağlamıyor mu? Sosyal medya platformları, markanızın hedef kitlenizle buluşmasını sağlayan en güçlü mecralardır. Çok kısa bir sürede dünyanın her yerinden yüzlerce potansiyel müşterinize ulaşabilirsiniz. Sosyal medyanın gücünü keşfedin! Profesyonel bir sosyal medya yönetimi ile markanızı büyütün.

Zeymedya Sosyal medya ajansı olarak öncelikle sosyal medya mecralarında nasıl bir tone of voice stratejiniz olması gerektiğini planlıyoruz. Hazırlanan bu içerikleri reklam bütçeniz doğrultusunda yönetiyoruz. Sosyal medyada başarılı bir markalaşma yaratmak için yüzlerce kriter var. Potansiyel müşterilerinizin sadakati yüksek müşterilere dönüşmesi için, markanızın iletişim dili ve içerikleri doğru kurgulanmalıdır. Paylaşım sıklığı, reklam metinleri, kampanya tasarımları, aylık ve haftalık içerik takvimleri gibi planlamalarla markalaşmak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Profesyonel Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

Sosyal medya yönetimi nedir nasıl yapılır? Profesyonel sosyal medya yönetmek için neler yapmak gerekir? Profesyonel sosyal medya yönetimi için önemli kriterler

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Sosyal medya yönetimi nedir? Nasıl yapılır? Bir markanın sosyal medyasını yönetmek istiyorsanız öncelikle sosyal medya yönetiminin ne olduğunu doğru anlamanız gerekiyor. Elbette büyük bir çoğunluğumuz zaten sosyal medya kullanıcısı ve bu platformlar hakkında bilgi sahibiyiz. Ancak bilmenizi istediğimiz ilk kriter, bir markanın sosyal medyasını yönetmek ile sosyal medya kullanıcı olmak arasında ciddi farklar olduğu. İyi bir sosyal medya kullanıcısı olmak, sosyal medya platformlarını aktif ve etkili kullanmak başarılı bir sosyal medya yönetmek için yeterli değildir. Sosyal medya yönetimi, kitleleri analiz eden ve belli pazarlama stratejilerini uygulayan hatta markanın itibarını oluşturan profesyonel bilgi ve tecrübe gerektiren uzmanlık alanıdır.

Sosyal Medya Ajansı zeymedya

Dijital Strateji Planı Hazırlama

Sosyal medya yönetimi nedir nasıl yapılır sorusunun en önemli cevaplarından biri de dijital strateji planı hazırlamaktır. Yönettiğiniz mecra ne olursa olsun mutlaka her zaman bir dijital strateji planınız olsun. Brief çözümlemeleriniz ve rakip analizlerinizle bu sürecin bir kısmını zaten tamamladınız. Şimdi bu bilgileri etkili yöntemler keşfederek plana dökmekte. Rutin oluşturmaya ve dinamik bir yapı kurmaya dikkat edin. Planlarınız içerisine kampanya içeriklerini, günlük haftalık ve aylık operasyonları, öne çıkan özellikleri ve marka bilinirliği için tanıtım içeriklerini dahil edin. Hem algoritmaların hem de  hedef kitlenizin talepleri olduğunu unutmayın. Her zaman beklentileri karşılayan ve sorulara cevap veren planlamalar yapın. İçerik yönetimi, bütçe çalışmaları ve paylaşım saati gibi değerlerinizi bu planlamada bir araya getirin. Hazırladığınız planda stratejinizi geliştirmeye ve değiştirmeye olanak tanıyın. Belirli yeniliklerle sayfanızı canlandırın. Hedeflerinizi plana döktükten sonra ne kadarını gerçekleştirip ne kadarında geride kaldığınızı tespit edin. Tekrar analiz aşamasına dönerek yeniden araştırmalar yapıp gerekirse stratejik planlarınızı değiştirin.

Sosyal Medya Ajansı zeymedya

Sosyal Medyada Reklam Yönetimi Nasıl Planlamalıdır?

İçerik planlamalarınızın ardından paylaşımlarınızı takip edin ve belirli bir bölümünü reklam için kullanın. Öne çıkarma yapacağınız gönderileri belirleyin ve düzenli olarak bazı içeriklerde öne çıkarmalar yapın. Daha çok etkiletişim almak için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Bir sistem içerisinde reklam planlamaları yapın. Bunun için markanın neye ihtiyacı olduğunu bulmalı ve o doğrultuda reklamlarınızı yönetmelisiniz. Trafik, etkiletişim, satış veya yeniden pazarlama. Analizlerinizi ve hedeflerinizi bir araya getirerek düzenli olarak reklam planlamaları yapın. Reklamlarınız için en etkili tasarım ve metinlerinizi kullanmayı unutmayın

Sosyal Medya Ajansı zeymedya

Brief Çözümleme

Bir marka ilgili tüm dijital çalışmalarda yapmanız gereken en önemli şey doğru brief çözümlemektir. Sosyal medya yönetimi nasıl yapılır? Sorusuna cevap olarak ilk başlığı brieften yana kullanmamızın bir önemli sebebi var. Doğru brief çözümlemek, izleyeceğiniz yol haritasını yaratmak anlamına gelir. Markanın hedef kitlesi, güçlü – zayıf yanları, geliştirilebilir tarafları,marka dili, hedefleri, amaçları ve daha birçok kritik bilgiyi doğru brief ile bulabilirsiniz. Markanızın etkili bir briefi zaten size iletilmiş ise yapmanız gereken birkaç panel ve araştırma yardımı ile detaylandırmak olacaktır. Ancak tüm sorularınıza cevap verebilecek bir briefiniz yoksa, kendi briefinizi kendiniz yaratmalısınız. Bu hem markaya dair her şeyi hızlıca gözden geçirmenizi sağlayacak hem de kontrollü bir planlama yapmanızı kolaylaştıracaktır. İşe markanın hedefleri ve mevcut durumunu analiz ederek başlayabilirsiniz. Hedef kitle çalışmalarına geçtiğinizde hangi hedef kitle potansiyeli ile markanın hedeflerine ulaşabileceğini göz önünde bulundurun. Tüm süreçleri barındıran briefe sahip olmaya çalışın. Pazarlama hedefleri, satış stratejileri, ürün yönetimi ve bütçe gibi konulara hakim olduğunuzdan emin olun.

Sosyal Medya Ajansı zeymedya

İçerik Yönetimi Nasıl Yapılmalıdır?

Takipçileriniz için en önemli değişken içeriklerinizdir. Eğer yeteri kadar ilgilerini çekmeyi başarırsanız sadık bir takipçi kitlesine sahip olabilirsiniz. İçeriklerinizi yönetmeden önce hedef kitlenizi gerçekten tanımladığınıza emin olun. İçerik planlamalarınıza mutlaka video paylaşımları dahil edin, markanız için video içerikleri üretin. Markanızın tarzına uygun renk tonları kullanarak reklam çalışmaları yapın. İçeriklerinizi sadece satış üzerine kurgulamamanız gerektiğinizi unutmayın; ilham verin, eğlendirin ve dikkat çekin. İçeriklerinizi çeşitlendirin, artık kimse sadece ürün görmek istemiyor. Dahası, sadece ürün odaklı paylaşımlar hazırlarsanız takipçileriniz sizden vazgeçecektir. Sektörünüzle ilgili mini bilgiler, “nasıl yapılır?”, “nedir?” İçerikleri, soru cevap gönderileri, mini oyunlar, çekilişler ile planlarınıza renk katın. Markanızın etkiletişim ve erişim değerleri için yaratıcı olmaya özen gösterin.

Sosyal Medya Ajansı zeymedya

Sayfa Moderasyonu Nasıl Yapılmalıdır?

Sayfa moderasyonu için önceden hazırladığınız plan ve analizlere bağlı kalın. Takipçileriniz ile yapacağınız görüşmeler, paylaşım ayarları ve sıklığı, sayfanın düzeni ve reklam yönetimi, doğru bir sayfa moderasyonu için önemli. Yönettiğiniz sayfanın hedef kitlesine göre yönetim şeklinizi değiştirin. İnsanlarla iletişimde kalmaya, her mesaj ve yorum mutlaka cevap vermeye ve paylaşım süreçlerine bağlı kalmaya çalışın. Sayfa moderasyonu için önemli olan istikrar ve rutindir. Sahip olduğunuz ritmi koruyun.

Sosyal Medya Ajansı zeymedya

Marka ve Rakip analizi

Brief sürecini tamamladıktan sonra, sosyal medya yönetimi nasıl yapılır sorusunun ikinci önemli cevabına geçebilirsiniz. Analiz edin! Markayı, markanın rakiplerini yakın merceğe alıp durum tespitleri yapın. Rakiplerinin kimler olduğunu, hangi strateji ile yönetim yaptıklarını, kendilerini nasıl konumlandırdıklarını gözlemleyin. İş birliği yaptıkları markaları, içerik planlamalarını, takipçileri ile iletişimlerini ve tasarımlarını analiz edin. Hangi mecraları kullandıklarını, ne sıklıkla paylaşım yaptıklarını, hangi özelliklerini ön plana çıkardıklarını keşfedin. İkinci adımınız, rakip analizlerinizden elde ettiğiniz verileri markanız için uygulanabilir hale getirmek olsun. Eksik taraflarınızı ve güçlü taraflarınızı belirleyip sosyal medya yönetimlerinde doğru şekilde kullanın. Rakip analizleri bir kez yapılınca tamamlanan süreçler değildir. Bir rutin belirleyip sürekli güncel araştırmalar yapın. Sektörünüz ne olursa olsun rakiplerinizi her zaman yakından takip edin. Analiz sonuçlarınıza göre gerçekleştireceğiniz operasyonlarda asla ama asla taklitçi durumuna düşmeyin. Özelleştirin, markanızı benzersiz yapmak için rakiplerinizden esinlenerek özgün içerikler yaratın.

Sosyal Medya Ajansı zeymedya

Görsel, Metin ve Tasarımda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tasarım ve metin çalışmalarının markalaşma için çok önemli olduğunu unutmamalısınız. Marka ruhuna uygun tasarım ve metinler kullanmaya gayret edin. Bir tarzınız olsun, markanızın ruhunu yansıtmaya ve özgün olmaya çalışın. Metinler yazım dili olarak güçlü olmalıdır. Paylaşımlarınızda kullanacağınız metinler üzerinde önceden çalışın. Vermek istediğiniz mesajı kısa ama vurgulu şekilde vermeye çalışın. Odak noktası belirleyip, metinde neleri ön plana çıkaracağınızı tespit edin. Açıklamalarınız paylaşımlarınızla doğru orantılı olmalı. Sosyal medya platformlarında, her içeriğin bilgi verdiğini ve tanıtım yaptığını hatırlayın. Ancak bunu “dengeli ve etkili şekilde yapmalısınız, klasik reklam cümleleri artık çok antipatik geliyor. Samimi ve tutarlı davranarak “reklam yapmadan reklam yapmak” deyimini uygulayın. Tasarımlarda kullandığınız tarzın hedef kitleniz ile uyumlu olup olmadığını anlamaya çalışın. Bunun için testler, denemeler yapabilirsiniz. Size özel tasarlanmış tasarımlar, doğru ışık ve etkili kadrajlarla çekilmiş görseller, üzerinde düşünülmüş kısa ve güçlü metinler sosyal medya yönetimi için oldukça önemli.

Sosyal Medya Ajansı zeymedya

Sosyal Medya Raporu Neden Hazırlanmalıdır?

Sosyal medya raporları yaptığınız planlamalar ve operasyonların etkisini gösteren önemli metrikler içerir. Paylaşımlarınızın amacına ulaşıp ulaşmadığını, takipçilerinizin en sevdiği içeriğin ne olduğu, hangi özelliklerin büyük etkiletişim yarattığını anlamanızı sağlar. Hesabınızın genel verilerine bakarak yeni planlamalar yapabilirsiniz. Sosyal medya raporları sayfanın etkiletişim ve trafiğini yükseltmek için size önemli tüyolar veriyor. Yeni stratejiler geliştirmek için Sosyal Medya Ajansı zeymedya ile çalışmak isterseniz sayfamızı ziyaret edebilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.